Nie wszystkie gry hazardowe przetrwały próbę wieku. Przykro jest to stwierdzić, ale znaliśmy hity, które kompletnie przestały istnieć. Przykładem jest gra w Faraona. Sama gra powstała w XVII wieku we Francji, następnie przedostała się do Anglii i później naturalnie do Stanów Zjednoczonych przez Nowy Orlean. W bardzo krótkim czasie zyskała ogromną popularność, a ludzie chętnie sięgali po grę szans tego typu. Nie będzie przesadą, jeśli napiszemy, że w pewnym momencie była to najpopularniejsza gra stołowa świata. Tym bardziej może zaskakiwać, że w XX wieku powoli schodziła ze sceny i widywaliśmy ją coraz rzadziej. Jak możemy wyczytać w internecie, ostatnim kasynem stacjonarnym, które oferowało tego typu rozgrywki było Reno Ramada. Sporadycznie tytuł znajdziecie nadal, aczkolwiek przede wszystkim na… starych malowidłach i w historiach filmowych. Czym w ogóle była gra w Faraona? Jak się prezentowała, jakie szanse mieli gracze i ostatecznie, czemu cały ten niezwykły zamysł upadł i został wyparty przez blackjacka, ruletkę czy bakarat? Czy można gdzieś grać nadal, również w trybie LIVE?
Po pierwsze Faraon jest grą jednej talii kart. To właśnie ją używa się do rozgrywki. Główną zasadą jest to, że po przetasowaniu wszystkich kart, pierwszą z nich – tą u góry – się odkrywa. Jest ona znana jako „Soda”. Następnie pojawia się faza typowania i obstawiania. Dostępne opcje to Flat, Split, High Card, Odd/Even oraz Turn. Kolejno odpowiadają one za:
Po tym, gdy zakończycie fazę obstawiania, krupier podejmuje dalsze kroki. Po pierwsze wyciąga kolejną kartę, znaną jako „Losing Card”. Kolejna karta po niej oznakowana jest jako „Winning Card”. Stawki i zakłady rozwiązywane są na podstawie specyficznych zasad przypisanych do każdego z zakładów. Krupier na żywo zaznacza zużyte karty i odkłada je na bok. Gra toczona jest do momentu w którym w talii zostanie tylko jedna karta, znana tutaj jako „Hock”. Poniżej opiszemy wam po krótce jak prezentuje się ogólny zarys rozdawania kart i wszystkich pięciu systemów typowania. Wskażemy też na możliwe szanse wygranej:
Gra w Faraona dalej jest dostępna od czasu do czasu w kasynach internetowych. Nic zatem dziwnego, że pojawiła się opcja poszukiwania właściwej strategii do wygrywania. Z początku zasady wydają się tu skomplikowane, ponieważ Winnig Card oraz Losing Card mają spore opcje rozgrywki dla gracza, a ilości rozdań i potencjalnych rozwiązań każdej z gier jest imponująca. W tym zakresie gracze zwykle celują w rozgrywkę na Flat Bets oraz Case Bets, bowiem w danych momentach rozgrywki minimalizujemy przewagę kasyna i sami zyskujemy przewagę nad operatorem. W przypadku strategii nazwanej roboczo Wizard’s Faro Strategy konieczne jest rozpoczęcie właściwego typowania od przypadku 49 kart w talii, przy czym każda kolejna będzie dawać więcej szans na sukces. Pełna tabela z tego zakresu dostępna jest w internecie i w razie potrzeby możecie do niej dotrzeć.
O Faraoni powstały liczne prace, a kluczowe książki z doktryny gier losowych poświęcają sporą część temu właśnie tytułowi. Popularność zyskana kilka wieków temu zobowiązuje. Nic zatem dziwnego, że kasyna znowu starają się podejść do tematu poważnie i zagwarantować nam sposobność do rywalizacji. Gra wbrew pozorom jest łatwa, a w systemie internetowym będzie dodatkowo ułatwiona przez bardzo klarowny przekaz ze stołu. Wasze opcje też będą dobrze rozmieszczone. Pamiętajcie, że macie cztery bazowe rozwiązania na początku, do tego piątą, która aktywuje się na sam koniec zabawy.
Spróbujcie koniecznie, zwłaszcza, że interakcja z krupierem to bardzo cenione doświadczenie online.